Home | Aktualności Gminne | Archiwum
reklama
Aktualności kolbaskowo24.pl » Sygnalizacja (za)szkodzi
Sygnalizacja (za)szkodzi

Wczorajszego ranka wystarczył kwadrans, żeby skutecznie zakorkować drogę krajową nr 13 w kierunku Szczecina.O siódmej trzydzieści, policjanci "drogówki" wkroczyli na skrzyżowanie drogi krajowej nr 13 z drogą do Rajkowa, czyli w miejscu forsowanego od dwóch lat projektu sygnalizacji świetlnej.Policyjna symulacja świateł oparta była o przyjęty projekt, ruch w kierunku Kołbaskowo - Szczecin i Szczecin - Kołbaskowo czas otwarcia świateł 30 sekund, a dla kierunku z Rajkowa na drogę krajową nr 13 - dwanaście do dwudziestu sekund.

Dwie minuty od rozpoczęcia akcji, policjanci ruszyli w pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli i być może tylko dzięki temu zdarzeniu korek pojazdów spieszących do Szczecina rozpoczynał się na wysokości stacji benzynowej "Bobryk", a nie w Kołbaskowie.O opinię poprosiliśmy podinspektora Grzegorza Sudakowa, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

-Wniosek jest jeden, przy tak dużym natężeniu ruchu (przez 25 minut przejechało ponad 400 samochodów w kierunku Szczecina), sama sygnalizacja świetlna, bez odpowiedniego skanalizowania ruchu, przyniesie odwrotny efekt niż zakładany. Obawiam się, że kiedy powstanie ta sygnalizacja, mieszkańcy staną w korkach i posypią się głosy aby ją wyłączyć.


Budżet tego projektu sięga pół miliona złotych, pół miliona, które mogą zostać wyrzucone w błoto. Policja, która opiniowała składane projekty sygnalizacji, kilkukrotnie wskazywała w swoich opiniach na tańsze i skuteczniejsze rozwiązanie ruchu na tym skrzyżowaniu. W kwietniu, rozmawiając z przedstawicielami ZDiTM czy GDDiA miałem wrażenie, że problem będzie rozwiązywany stopniowo, tak jak zalecała w swoich opiniach Policja. Dzisiejsze doświadczenie dowodzi bezsens budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, tym większy, że firma przygotowująca projekt sygnalizacji, przygotowała alternatywne rozwiązanie bazujące na propozycjach Policji. To ostatni dzwonek, aby rozsądek doszedł do głosu.

'

 

 

 

 

 

 


8 pażdziernika 2010, 09:43, JCh warzymice24.pl
[ powrót... ]
reklama
Pogoda dla Gminy Kołbaskowo

Temperatura:

Kierunek wiatru:
Szybkość wiatru:
Czynnik chłodzący:

Wschód słońca:
Zachód słońca:

Losowanie Dużego Lotka z dnia :

, , , , ,
Średnie kursy walut nr: 013/A/NBP/2019
z dnia: 2019-01-18

:
:
:
reklama
Sonda

Czy "światła" przy skręcie na Rajkowo są potrzebne?

Głosuj

proszę czekać

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ukazujące się na łamach witryny.
Kołbaskowo Przecław Warzymice Stobno Będargowo Bobolin Barnisław Siadło Dolne Kurów Siadło Górne Smolęcin Karwowo Smolęcin Ustowo Rajkowo
Forum Kołbaskowo Linki  Meble na zamówienie: biuro, sklep, dom  Sklep Internetowy CSN  Wycieraczki katalog Katalog stron Gwiazdor fotografia ślubna szczecin internet przecław kołbaskowo smolęcin  szkoła fotografii szczecin

XHTML 1.0 CSS 2.0 PHP Powered Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO