Home | Aktualności Gminne | Archiwum
Aktualności kolbaskowo24.pl » Biała Sobota - prywatny konflikt Wójta z Dyrektorem?
Biała Sobota - prywatny konflikt Wójta z Dyrektorem?
Niespodziewana i nagła zmiana lokalizacji sobotniej akcji Biała Sobota przysporzyła problemów organizatorom i mieszkańcom.

W minioną sobotę w Gminie Kołbaskowo odbyła się Biała Sobota, od 5 lat organizowana w Gimnazjum Publicznym w Przecławiu.
Problemy organizacyjne i konieczność zmiany lokalizacji, sprawiły, że decyzja przeniesieniu imprezy nastąpiła nagle, godzinę przed jej rozpoczęciem.
Wydarzenie mające na celu propagowanie ochrony zdrowia i umożliwienie mieszkańcom bezpłatnego dostępu do opieki medycznej, stało się epicentrum konfliktu pomiędzy Dyrektorem placówki oświatowej a Wójtem Gminy Kołbaskowo.

Z relacji Pani Małgorzaty Schwarz wynika, że Pani Dyrektor Edyta Majewska-Gargula już 24 sierpnia otrzymała od Urzędu Gminy informację o terminie Białej Soboty, jednak w ostatniej chwili miała ona uniemożliwić dostęp do obiektu.
W następstwie tego zdarzenia lokalizacja imprezy została zmieniona i przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Przecławiu, co znacznie skomplikowało plany organizatorów oraz sprawiło, że część mieszkańców zostało wprowadzonych w błąd nie wiedząc wcześniej o zmianach.
Zdaniem Pani Wójt, szkoła publiczna w Przecławiu jest własnością Gminy, a Pani Dyrektor bezprawnie zadecydowała o uniemożliwieniu organizacji w niej sobotniego wydarzenia.

Pani Edyta Majewska-Gargula wystosowała jednak publiczne oświadczenie, w którym uzasadnia swoją decyzję o zamknięciu placówki.
Oświadczam, że jako dyrektor placówki nie mogłam zgodzić się na organizację imprezy zwanej Białą Sobotą na terenie Gimnazjum, ponieważ byłoby to niezgodne z prawem. Budynek Publicznego Gimnazjum w Przecławiu sfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach projektu pt. Budowa Gimnazjum na nieruchomości Zespołu Szkół w Przecławiu.
Wniosek o dofinansowanie projektu na budowę Publicznego Gimnazjum zawiera wyraźnie zaznaczoną informację, że nie można udostępniać obiektu szkoły w celach zarobkowych do 5 lat od terminu otwarcia szkoły.
- pisze w swoim oświadczeniu Pani Majewska-Gargula.
Kiedy więc Pani wójt poinformowała mnie w piśmie, że zostały zawarte umowy z lekarzami specjalistami oraz innymi usługodawcami jako współorganizatorami Białej Soboty, opiewające na łączną kwotę kilkunastu tysięcy złotych, było dla mnie jasne, że taka impreza o charakterze zarobkowym w naszej szkole nie może mieć miejsca. Poinformowałam pisemnie Panią wójt o przyczynach mojej odmowy. Pani wójt jednak, mimo jasnych przesłanek prawnych, nadal forsowała swoje stanowisko w sprawie organizacji Białej Soboty na terenie Gimnazjum.
Przypomniałam więc Pani Wójt o sankcjach prawnych, którymi obwarowane są tego typu imprezy i wskazałam, jako nie podlegającą tym sankcjom Szkołę Podstawową znajdującą się w najbliższym sąsiedztwie. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej wyrażając zgodę na udostępnienie obiektu nie narażała się na wyżej wymienione sankcje, ponieważ budynku Szkoły Podstawowej nie dotyczą te obwarowania prawne.
- Tak swoją postawę tłumaczy dyrektor Gimnazjum.

Od czasu wybudowania Publicznego Gimnazjum, pojawiało się wiele kontroli, których zleceniodawcą w znacznej ilości była Pani wójt Małgorzata Schwarz.
W tym roku przecławska szkoła miała także kontrolę Urzędu Marszałkowskiego, która miała wykazać czy na terenie obiektu odbywały się wydarzenia o charakterze zarobkowym.
Nic więc dziwnego, iż Pani Dyrektor obecnie bardzo ostrożnie analizuje wszystkie akcje, które mają odbyć się w budynku Gimnazjum.

Nie rozumiem dlaczego Pani wójt za wszelką cenę chciała zorganizować Białą Sobotę w budynku Gimnazjum wiedząc, że jednocześnie naraża dyrektora szkoły na sankcje prawne. I dlaczego, mimo moich wyjaśnień, forsowała ten pomysł, doprowadzając do sytuacji, w której postawiła mnie w bardzo niekorzystnym świetle w oczach opinii publicznej, umieszczając bardzo niekorzystny dla wizerunku dyrektora wpis, między innymi na swoim profilu na portalu społecznościowym.
Udostępnienie informacji o takiej treści, i w takiej formie jest manipulacją, która wprowadza w błąd opinię publiczną.
Oświadczam, że jako dyrektor muszę postępować zgodnie z przepisami prawa.
- podsumowuje w swoim oświadczeniu Pani Edyta Majewska-Gargul.

Co ciekawe, żaden z portali nie umieścił oświadczenia dyrektor przecławskiego gimnazjum, uznając za pewne, że jej działania były bezpodstawne.
Czyżbyśmy mieli do czynienia z umyślnym działaniem władz, nastawionym na przedstawienie pani Majewskiej-Gargul w negatywnym świetle?
A może nieudostępnienie szkoły do celu publicznego było ogromnym błędem Pani Dyrektor, na którym ucierpieli przede wszystkim wprowadzenie w błąd mieszkańcy?

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
21 września 2015, 17:22, E N
[ powrót... ]
reklama
Pogoda dla Gminy Kołbaskowo

Temperatura:

Kierunek wiatru:
Szybkość wiatru:
Czynnik chłodzący:

Wschód słońca:
Zachód słońca:

Losowanie Dużego Lotka z dnia :

, , , , ,
Średnie kursy walut nr: 038/A/NBP/2023
z dnia: 2023-02-23

:
:
:
reklama
Sonda

Głosuj

proszę czekać

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ukazujące się na łamach witryny.
Kołbaskowo Przecław Warzymice Stobno Będargowo Bobolin Barnisław Siadło Dolne Kurów Siadło Górne Smolęcin Karwowo Smolęcin Ustowo Rajkowo
Forum Kołbaskowo Linki

XHTML 1.0 CSS 2.0 PHP Powered Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO