Home | Aktualności Gminne | Archiwum
Aktualności kolbaskowo24.pl » Muzyka z Krainy Łagodności czyli Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2015
Muzyka z Krainy Łagodności czyli Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2015
Wrzesień w Gminie Kołbaskowo rozpocznie się artystycznie. Niespełna tydzień po Gminnych Dożynkach odbędzie się tutaj festiwal piosenki "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana 2015".

Już 5. września 2015 r. Gmina Kołbaskowo organizuje po raz kolejny, festiwal piosenki turystycznej i poezji śpiewanej w Moczyłach.
W ubiegłym roku nie zabrakło atrakcji, a festiwal zapisał się już na stałe w artystycznym kalendarium gminy.
Na deskach festiwalu „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana” usłyszymy w tym roku m.in. muzyków związanych w przeszłości z zespołem „Pod Budą”- Maję i Andrzeja Sikorowskich. Duet ten koncertuje w kraju i za granicą, wykonując poezję śpiewaną, współpracując jednocześnie z m. in. takimi wykonawcami jak Maryla Rodowicz czy Grzegorz Turnau. Ich występ zachwyci wszystkich miłośników prawdziwej poezji śpiewanej i „Muzyki z Krainy Łagodności”...

Podczas tegorocznej edycji, oprócz występów konkursowych, na scenie wystąpi m.in. grupa Nad Porami Roku.
Zespół ten, założony w 2008 r. przez szczecińskiego muzyka Wojtka Leśniaka, wykonuje poezję śpiewaną w nowoczesnej, akustycznej i niepowtarzalne formie.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na festiwalach w Polsce i za granicą.
W repertuarze „Nad Porami Roku” znajdziemy autorskie utwory w szerokim wachlarzu muzycznych aranżacji- począwszy od jazzu, muzyki klasycznej, na celtyckich brzmieniach kończąc.

W tym roku, podczas „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana” usłyszymy także m. in. Grażynę Madej- aktorkę Teatru Współczesnego w Szczecinie, która zaprezentuje własne aranżacje piosenek Jonasza Kofty.
Na scenie głównej wystąpi także Basia Stępniak-Wilk czyli śpiewająca autorka, kompozytorka i artystka kabaretowa, która swoją przygodę z poezją śpiewaną rozpoczęła w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. 

Ostatnim wykonawcą, którego usłyszymy już 5. września jest Robert Kasprzycki. Jego aranżacje i utwory stały się kanonem piosenki autorskiej i turystycznej.
Muzyk, instrumentalista i aktor, przez lata związany z polskim wokalistą- Januszem Radkiem, z którym koncertował i zdobywał liczne nagrody.
Na scenie w Gminie Kołbaskowo wystąpi wraz ze swoim zespołem- Trio Kasprzycki.

Podczas tego plenerowego wydarzenia, oprócz części koncertowej na mieszkańców będzie czekała dodatkowa atrakcja- konkurs piosenki turystycznej i poezji śpiewanej.
Każdy z uczestników będzie miał szansę zaprezentować się na scenie wykonując swoje autorskie aranżacje, jednocześnie walcząc o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Kołbaskowo.
W festiwalu można wziąć udział w dwóch kategoriach:

  • Junior- młodzież gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna
  • Senior- pozostałe grupy wiekowe.

Każdy uczestnik będzie mógł także wziąć udział w konkursie "Dobre smaki" organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dobre Gminy”.
Imprezie towarzyszyć będzie wystawa prac fotograficznych „Walory turystyczne Doliny Dolnej Odry w Moczyłach”, wystawa malarska grupy „Indygo” i wystawa fotograficzna Zbigniewa Pajewskiego zainspirowana twórczością Barbary Stępniak-Wilk.

Koncert poprowadzi Michał Janicki- aktor Teatru Polskiego i założyciel Teatru Kameralnego Szczecińskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

DATA: 05. 09. 2015 r.
GODZINA: 15:00
MIEJSCE: Moczyły

Serdecznie zapraszamy!


Szczegóły i regulamin na stronie: http://kolbaskowo.pl/index.php/turysci/wydarzenia-i-imprezy/1676-dolina-dolnej-odry-poezja-spiewana-2015

25 sierpnia 2015, 17:31, Natalia Szarko
[ powrót... ]
reklama
Pogoda dla Gminy Kołbaskowo

Temperatura:

Kierunek wiatru:
Szybkość wiatru:
Czynnik chłodzący:

Wschód słońca:
Zachód słońca:

Losowanie Dużego Lotka z dnia :

, , , , ,
Średnie kursy walut nr: 191/A/NBP/2020
z dnia: 2020-09-30

:
:
:
reklama
Sonda

Czy Twój sąsiada spala śmieci?

Głosuj

proszę czekać

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ukazujące się na łamach witryny.
Kołbaskowo Przecław Warzymice Stobno Będargowo Bobolin Barnisław Siadło Dolne Kurów Siadło Górne Smolęcin Karwowo Smolęcin Ustowo Rajkowo
Forum Kołbaskowo Linki

XHTML 1.0 CSS 2.0 PHP Powered Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO